Určování ceny pojištění vozidel

7. červenec 2015 | 12.09 |

Minulost řidiče

Určující pro pojišťovnu při výpočtu ceny pojistného je kromě údajů o vozidle, které asi už zná každý řidič, i to co má řidič za sebou. Zvýhodněn bývá takový řidič, kteřý se vyhýbá dopravním nehodám, karambolům a  jiným pojistným plněním. Naopak o něco hůře na tom bude řidič, který pojistných událostí způsobuje více, než je milé. Důležitý je také věk řidiče a jeho bydliště, protože například v Praze je větši šance na havárii než třeba v odlehlé vesničce. V potaz se bere také to, zda jde o fyzickou osobu nebo prácnivkou. Výhodnější cena pojištění pro řidiče kteří nezpůsobují dopravní nehody a naopak horší cena pro ty kteří pojistná plnění často využívají, je způsobená takzvanými bonusy a malusy. Při uzavíraní je dobré si i toto ohlídat. Zatímco některé pojišťovny vám za pojistné plnění seberou pouze 12 bezeškodných měsíců tak jiné 24 nebo dokonce i 36 měsíců a rozdíla je i výše následných malusů. Leckomu se pak může stát z povinného ručení norční můra. Po jednom nebo dvou smolných dnech pak skončí ve vysokém malusu, ze kterého se budou dlouho hrabat. Zkrátka a dobře čím měně budete mít pojistných událostí tím méně budete muset platit za povinné ručení a havarijní pojištění. Mnoho pojišťoven má pak pro své klienty nachystáno mnoho věrnostních slev, pokud se rozhodnete využívat i některé další jejich produkty.  

Produkty které si zvolíte

U havarijního pojištění je pouze na vás, proti čemu si necháte pojistit svůj vůz. Kromě základního pojištění vozidel si můžete vzít také různá připojištění, která budou zahrnovat asistenční služby, pojištění předního čelního skla, pojištění zavazadel nebo i jiné položky. I zde samozřejmě platí, že čím je produkt lepší tím je i vyšší cena a to platí i v jiných situacích. 

Cenová válka napříč pojišťovnami

Na českém trhu je obrovské množství pojišťověn a srovnávacích portálů, které poskytují pojištění. Toto přesycení Českého trhu má za následek cenovou válku, které proti sobě dlouhodobě pojišťovny vedou. Pro běžné řidiče a majitele vozidel je to dobrá zpráva, protože pojišťovny se snaží předehnat jedna druhou, která nasadí lepší cenu a tím si přitáhne více klientů. Ale zde není výhodná pouze cena. Výhody a nevýhody každé nabídky s emohou lišit i kromě ceny výší pojistného plnení, smluvních podmínek, nebo asistenčních služeb zdarma jako bonus. Při nižšší frekvenci pak bývá povinné ručení o něco výhodější, jinými slovy se více vyplatí platit povinné ručení jednou ročně než každý měsíc. Určitou roli hraje i způsob jakým se rozhodnete sjednat si svou pojistku. Máte na výběr jít do kamenné pobočky, nebo si vše pohodlně sjednat online na internetu. K tomu vám může posloužit i libovolný srovnávač, který tuto funkci uzavření smlouvy online nabízí. Tento odkaz vás přesměruje na jeden z nejvíce známých portálů, nebízející širokou škálu pojištění a porovnání jednotlivých produktů, aniž aby jste museli pobíhat po pobočkách.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře